Загальні збори громадян

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

Блиндур Сергія Андрійовича

сільського  голови

 

Про діяльність за звітний період.

 

                Шановні  односельчани  та присутні  !

                Сьогодні   згідно  графіка  ми  проводимо  збори  громадян  села. Такі  збори  згідно ст. 42 Закону  України  „Про  місцеве  самоврядування  в Україні”  мають  проводись  не менше  1разу  в рік. Де  сільський  голова  звітує,  доводить  інформацію  про  роботу  ради  та  виконкому.

 

                 Суспільно–політична ситуація, яка склалася в Україні протягом останніх років дуже складна і не оминула наше село. Ми з Вами ставали заручниками цієї ситуації. Працювати в таких умовах було нелегко – щоразу доводилося долати якісь перепони, аби реалізувати задумане. До цього часу в Україні триває війна. У бойових діях на сході країни брали участь 11чоловік, на даний час там перебуває 7 чоловік. Багато жителів села є небайдужими до цих подій і постійно допомагають учасникам АТО. Крім того, до цього часу з бюджету сільської ради учасникам АТО виділено допомогу на загальну суму 18000грн. та виділено 14земельних ділянокта 2 земельні ділянки учасникам бойових дій в Афганістані.

У своєму звіті  хочу відмітити позитивні сторони та здобутки, яких ми разом досягли  впродовж року,  обумовити позитивні напрямки  діяльності депутатського корпусу, виконавчого комітету, звичайно, намітити конкретні завдання для себе особисто, депутатів, членів виконкому, що сприятиме подальшому розвитку сіл.

 

На території сільської ради знаходиться два сільських населених пункти:

-       село Вербка площею 731,60га;

село Василівка площею 35,80га.

Що стосується землі, то вона є основним джерелом доходу бюджетів усіх рівнів, раціональне її використання та отримання доходів вважається одним із основних завдань виконкому сільської ради.

Земельні питання знаходяться на постійному контролі.

Площа території Вербської сільської ради складає 5825,40га

сільськогосподарських угідь 4312,9572га

            в тому числі: ріллі 3461,9763га,

                                   багаторічні насадження 63,30га,

                                   сіножаті 60,1438га,

                                   пасовища 727,5371га,

                                   під господарськими будівлями та дворами 65,40га,

                                   під господарськими шляхами та прогонами 38,70га,

 

На сьогодні у нас виділяються земельні ділянки учасникам бойових дій. На території нашої сільської ради звернулися із заявами щоб отримати такі земельні ділянки   14  учасників  АТО та 2 учасники бойових дій із них 6 чоловік уже зареєстрували свої земельні ділянки та вступили в право власності на 9 чоловік уже є розпорядження Головного Управління Держгеокадастру документація знаходиться у розробці 1 учасник АТО написав заяву на надання йому земельної ділянки 4 учасники бойових дій   ще не зверталися в Держземагенство із заявами на отримання таких земельних ділянок.

 

На даний час на території ради налічується 711 жилих дворів, в яких проживає 1760чоловік. За 2015 рік народилось 13 дітей з них 9дівчат і 5хлопчиків, а померло 40людей, одружилося 10 пар.

 

Чисельність жителів територіальної громади складає 1760чоловік.

 в тому  числі  с.Вербка –1721,  в с.Василівка – 39 чол.  із них

 інваліди  війни та прирівняні до них категорій  8

Учасники бойових дій  12

Сімей загиблих 5

Учасників  війни  32

Діти інваліди  5

Одинокі  пристарілі  громадяни – 75

Багатодітні  сім»ї  -  15   в  них  виховується   дітей – 52

Дітей  сиріт, які  залишились без батьківського  піклування – 3

Напівсиріт – 3

Матерів  одиначок – 18

Неповних  сімей – 31

Молодих  сімей - 60

Ліквідаторів аварії на  чорнобильській АЕС – 3

Кiлькiсть депутатiв Вербськоiсiльськоiради складає 14 чоловiк.  Целюди, яким ви довiрили вiдстоювати вашiiнтереси в сiльськiй радi.

            За  період 2015 року відбулось 6 сесійні засіданні на яких розглянуто – 65  питань , 12 засідань виконавчого комітету на яких було розглянуто 36 питань, більшість яких стосуються соціально-економічного розвитку  та спрямовано на виконання делегованих повноважень державної виконавчої влади.  На засіданнях розглядались слідуючі актуальні питання, що стосуються     територіальної громади –

-         затвердження  місцевого бюджету, внесення змін  до нього, хід виконання дохідної та видаткової частини бюджету, а також затвердження звіту про  виконання  бюджету сільської ради,

-         про місцеві податки і збори,

-         затвердження програми  соціально-економічного  розвитку громади, програми зайнятості  населення  та хід їх виконання,

-         про роботу  закладів  освіти , культури,  охорони здоров»я,

-         про хід підготовки закладів соціальної сфери до  роботи в осінньо-зимовий  період, 

-         стан боротьби   зі злочинністю та правопорушеннями,

-         забезпечення  санітарного стану та епідемічного благополуччя,

-         благоустрою населеного  пункту.

-         стан  медичного  обслуговування   на  території ради,

-         робота  постійних  комісій,

-         проведення  навчання правилам пожежної  безпеки,

-         про роботу  служби  зайнятості  населення по  обслуговуванню  одиноких непрацездатних  громадян,

-         про відзначення державних свят.

 

При сільській раді створені і працюють дві постійні  комісії, саме:

-          Постійна  комісія з питань планування бюджету,  фінансів,  охорони здоров’я, освіти,  культури, материнства і дитинства  та  соціального  захисту  населення у  складі  7депутатів.

-         Постійна  комісія з питань регулювання  земельних  відносин, охорони  навколишнього природного середовища, благоустрою населених  пунктів у складі 6депутатів.

Також діють : адміністративна комісія  в складі 5 чоловік,

узгоджувальна комісія по вирішенню земельних спорів в складі 5 чоловік.

               

 При   виконкомі  сільської ради створені  і  працюються:

-   опікунська рада,

-   рада ветеранів,

-   громадська організація «Вербські Первоцвіти»,

-  фахівець із соціальної роботи.

 

        Виконком  сільської ради проводить роботу  по забезпеченню вимог законодавства щодо розгляду звернень  громадян. В 2015 році зареєстровано 56 звернення громадян, із них 7 письмових.  Найбільше їх надійшло з земельних та соціальних питань. Звернення, які надійшли в сільську раду протягом 2015 року вирішені  в повному  обсязі  і  зняті  з  контролю. В сільській раді  розміщенні графіки  прийому громадян  : керівництвом  Вінницької обласної ради , Чечельницької районної ради та сільської ради, обласної та районної державної адміністрації.

           На території сільської ради функціонують  9 торгових точок  роздрібної торгівлі, які належать приватним підприємцям, 2- кафе-бар. Один раз на тиждень діє сільський ринок. Разом з цим працюють  відділення поштового зв’язку та  ощадбанку, пункт  ветеринарної медицини. Діє два пункт по заготівлі молока від населення.

              На території сільської ради  заходиться дошкільний навчальний заклад «Тепле гніздечко» - охоплено 51 дитину, навчально-виховний процес якого забезпечують 5 педагогічних працівники  та  Вербська ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій навчаються 130 дітей.

             Нещодавно у ДНЗ завершився проект громади «Енергозберігаючі заходи»: капітальний ремонт покрівлі, успішному  впровадженню  якого брала участь ГО «Вербські Первоцвіти», членами якого являються  більшість працівників ДНЗ та батьки вихованців, голова ГО – завідувач ДНЗ. Загальна  вартість проекту становила 320757 грн. Левову частку коштів надала ЄС ПРООН – 222000 грн., а це 75% від загальної вартості. Ще частину коштів профінансував  місцевий бюджет – 82717 грн. (20%). На вирішення визначеної проблеми на ГО «Вербські Первоцвіти»  було покладено збір коштів у розмірі 16040 грн. Загальними зусиллями членів організації та жителів села було зібрано 17250 грн., а саме: працівники ДНЗ – 1250 грн., батьки вихованців ДНЗ – 3000 грн., кошти , виручені на ярмарках, які організовувало ГО – 1000 грн, та СТОВ «АФ»Вербка»- 12000 грн.  ДНЗ «Тепле гніздечко»  не обходиться  без допомоги місцевого агроформування.  

В цьому році агрофірма  подарувала вихованцям ДНЗ  сучасний плазмовий телевізор,який використовується для покращення навчально-виховного процесу. Так за останні рік завдяки участі в конкурсах було залучено майже 279 тис.грн. позабюджетних коштів. Членами колективу є активними, ініціативними та творчими членами громади. Більшість із них приймають активну участь у громадському житті села. Жоден із заходів в селі не обйшовся без участі членів колективу ДНЗ.

                 Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», враховуючи результати громадських обговорень згідно рішення 1 сесії сільської ради на території сільської ради перейменовано вулиці  на території села Вербка, а саме:

вулицю Ворошилова  перейменували на вулицю Шкільна,

вулицю Горького перейменували на вулицю Садова,

вулицю Жовтневу перейменували на вулицю Козацька,

вулицю Леніна перейменували на вулицю Соборна.

вулицю Щорса перейменували на вулицю Лісова.

             Виконком  сільської ради разом з активом села працював над вирішенням  важливих проблем, а саме:

благоустрою села, покращенню  медичного , торгівельного обслуговування,  зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, покращення життєвого рівня жителів села.

 Вербська  сільська  рада  та її виконавчий  комітет  в своїй роботі керується Законом  Країни „Про  місцеве  самоврядування  в  Україні” Указами і розпорядженнями Президента України , іншими законодавчими актами.

 

 

            В ході  двомісячника  благоустрою села проведено ряд заходів на покращення санітарного стану та упорядкування територій, підприємств та установ. Використано шість тисяч гривень на придбання вапна, побілку бордюрів, дерев, обрізку кущів, ремонт Братської могили, обеліску, розчистки чотирьох кладовищ від паростків.

                                     

Культура

     На території села знаходиться сільська бібліотека  та клубний заклад.

За минулий рік було проведено таку культурну масову роботу:

1.   9 травня відбувся мітинг присвячений 70 – річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ветеранам Великої Вітчизняної  війни було поставлено концертну програму  і накрито святковий стіл .  „АФ „Вербка” вручила продовольчі пайки.

2.   7 липня на базарній площі біля верби було проведено свято Івана купала. Була підголена та представлена концертна програма. Проведено спортивні змагання. Для молоді  - нічна дискотека.

3. 16 серпня  6 фестиваль весільних музик «Давай за музик»

4.    24 серпня - день незалежності України.

5. 30 грудня  на центральній площі села була представлена святкова програма до Нового 2016 року.

6. 06 березня проведено святковий концентр присвячений міжнародному дню 8 березня.

7.  06 березня 2015 та 07 березня цього року було проведено турнір по волейболу, присвячений учителю фізичного виховання, нині покійного Стрільчука Михайла Івановича. Ми можемо пишатися своїми волейболістами.

8. Багато культурно-масової роботи проводить КЗ Вербська середня ЗОШ

І-ІІІ ст.

                                

Сміттєзвалища

             На території сільської ради функціонує  1 паспортизоване сміттєзвалище – яке знаходиться в урочищі «Киракова».

             Особливо   гостро  стоїть  сьогодні  питання санітарного  стану  охорони  природного  навколишнього  середовища. Хочу  сказати, що тут  ми  сьогодні  стоїмо  на  грані  катастрофи. Сюди  відносяться стихійні сміттєзвалища, викидання  сміття  та  рослинних  решток  у лісо - полоси  і  водойми .  

                        В останні  роки  велика  увага  приділялась  екологічній  програмі на території  села. Велась  робота  по  знешкодженню  стихійних сміттєзвалищ . В цій  роботі допомогла  місцева  агрофірма.                 

 

Дороги

                        В минулому році було  проведено  грейдерування   та ремонт доріг   по  селу  за рахунок коштів сільської ради  в  сумі 36124,06 грн., саме по вулицях Щорса, Жовтнева та Ворошилова. Дана робота  буде  продовжуватися.

              В питанні  благоустрою  та  санітарного  стану  нашого  села є ще  маса  недоліків, проїжджі  дороги  завалені будівельними  матеріалами, дровами, причіпним  інвентарем, часто  жителі  села згрібаючи  листя  і сміття у  подвір’ях  викидають його  на  вулицю.

             Відносно  захаращення  вулиць    необхідно притягувати    порушників  до  адміністративної  відповідальності.

                        

Кладовища

                 У минулому   році було упорядковано  території  всіх кладовищ.  В цьому році розпочата робота на  кладовищах. Із  4  по 30 квітня цього року оформлено  одну людину із районного центру зайнятості   на громадські роботи.

                Розпочався двомісячник  по благостроюустрою населеного пункту.

Звертаюся до всіх Вас навести належний порядок біля присадибних

            

Бюджет

             Одним  з  основних  питань сільської ради  є  виконання  дохідної  та  видаткової  частини бюджету,  адже  від  того  як  він  виконується залежить рівень  життя організацій  і  установ  наших   сіл.

             Бюджет  Вербської сільської ради на 2015 рік виконано. - 

             

               по загальному фонду

      -  по доходах в сумі 1301951,40 грн.,

      -  по видатках в сумі 1296513,55 грн.

 

            Дебіторської    заборгованості   по сільській раді  - не має

            Кредиторської  заборгованості  – не має.

            Заборгованості по використанню електроенергії та телефонного зв’язку – не має. Заборгованості по заробітній платі не має.

            Виконкомом  сільської ради ведеться організаційна робота з платниками податків.

           В минулому році із бюджету сільської ради  надано допомогу важкохворій дитині  Гусаку  Івану Миколайовичу в сумі 5 тис.грн, та

Дзюбі Софії в сумі 3 тис.грн.

-         600 грн. учасникам бойових дій в Афаганістані,

-         450 грн на поховання,

-         виплачено одноразову допомогу  учасникам АТО  в сумі 18000 грн. ,

-         9090 грн. виплачено удовам, вдівцям потерпілих увід Чорнобильської катастрофи,

-         319960,80 грн витрачено на виготовлення проектно-кошторисної  документації на реконструкцію будинку культури,

-         виплачено 22945 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт даху в ДНЗ,

-         20 тис.грн. придбання опалювального котла.

 

У 2015 року було витрачено 52577 грн. на відновлювальні роботи по  освітленню вулиць Першотравнева,  Щорса, Шевченка. 

В цьому році плануються роботи по вулицях Шкільна (бувша Ворошилова), Лісова (бувша Щорса) та Шевченка.

За 2015 рік за нічне освітлення  сільська рада витратила кошти в сумі 16540,47 грн.

 

 

МЕДИЦИНА

                На території сільської ради   знаходяться  лікарська амбулаторія, яка фінансується із  районного бюджету і обслуговує  села Вербку  та Василівку. Також відновлено роботу аптеки. При лікарській амбулаторії працює стоматолог.

  

                За  звітний  період  по  обслуговуванню  одиноких  пристарілих  громадян  працювали  у селі Вербка та Василівка  – 5 працівники служби  соціальної допомоги, які обслуговують 60 одиноких громадян, які  забезпечують їх продуктами харчування, одягом, водою, паливом, надають  інші  послуги.

 

Попереду у нас безліч важливих справ,  але я не маю сумнівів, що будуть важливі перемоги і важливі здобутки. Вірю, що всеперемагаюча воля тих, хто нам довірив владу до злагоди, добра і порозуміння і надалі надихатиме нас усіх на добрі вчинки та корисні справи.


  І наостанок хочу подякувати всім, хто підтримував мої ініціативи та долучався до вирішення важливих для громади питань. Без  Вашої підтримки і допомоги було б важко. Дякую тим, хто брав активну участь у політичному житті нашого села, висловлювали свої зауваження, ділилися дрогоцінним досвідом та давали слушні поради. Хочу відмітити, що для вирішення деяких питань треба бажання всіх зробити наше село кращим.

Дякую за увагу.  

 

 

 

 

123